top of page

Jak na vrstvení šperků

Chcete svému outfitu dodat šmrnc, lesk a třpyt a přemýšlíte, jak na to? Zkuste vrstvení šperků! Dříve bylo zvykem nosit ladící set náušnic, náhrdelníku, prstýnku a náramku ze stejné sady, dnes už jsou však možnosti jiné. Svět módy se neustále vyvíjí a tato zažitá pravidla pro vrstvení a kombinování šperků dávno neplatí.

Zlaté šperky Lillian Vassago. Bílé 14kt zlato.

Jak tedy správně kombinovat a vrstvit šperky, aby celkový vzhled nepůsobil přehnaně a nevkusně? V tomto článku Vám představíme základy vrstvení šperků, díky kterým dosáhnete vytříbeného a stylového vzhledu.


Jak vrstvit šperky s elegancí

Začněte výběrem výrazného šperku, který bude středobodem celého outfitu. Může se jednat o extravagantní náramek, atypický náhrdelník nebo masivní prsten. Důležité je, aby to byl Vámi oblíbený šperk odrážející Váš osobní styl.


Výrazný šperk máte vybraný? Skvělé, teď je na čase najít doplňující šperky, jejichž funkcí je potrhnout jeho krásu a jedinečnost. Hledejte takové kousky, které mají podobné barvy, textury, motivy nebo tvary. Doplňkové kousky by měly být menší a jednodušší, aby nepřebíjely hlavní šperk a nenarušily tak rovnováhu celého outfitu.


Náhrdelníky a řetízky

Zlaté šperk Lillian Vassago z 14kt bílého zlata.

Nejoblíbenějšími šperky k vrstvení jsou náhrdelníky a řetízky – navrstvit můžete hned několik kusů najednou! Nejzajímavějšího vzhledu dosáhnete vrstvením řetízků v různých délkách, od krátkých chokerů až po dlouhé řetězy. Začít můžete například se svým oblíbeným řetízkem s přívěskem a postupně přidávat další. Neměly by se ale vzájemně překrývat.


Vrstvení řetízků a náhrdelníků je třeba přizpůsobit také výběr oblečení. Ideální jsou hluboké výstřihy, nátělníky, trička nebo svetry s výstřihem, které umožní šperkům dobře vyniknout. Volbu počtu a délek řetízků můžete přizpůsobit také příležitosti – na večerní událost zvolte výraznější náhrdelníky, zatímco pro každodenní nošení vybírejte jemnější řetízky a náhrdelníky.


Nejste si kombinováním jistí? Můžete si koupit již hotové vrstvené náhrdelníky. Najdete u nás například tento krásný náhrdelník z bílého zlata zdobený zirkonem.


Prstýnky

Ruce upoutají více pozornosti, než bychom si mysleli. Krásné a upravené nehty toho o člověku hodně prozradí a prstýnky pak snadno podtrhnou eleganci jejich nositelů.


Co vlastně obnáší vrstvení prstýnků? Jedná se o kombinaci jednotlivých kousků z různých setů či materiálů tak, aby na první pohled ladily. Jemné  a minimalistické prstýnky vypadají elegantně a snadno se vrství, ale pro vyjádření svého osobitého stylu se nebojte zvolit i výstřednější nebo extravagantnější kousky. Na jedné ruce lze nosit hned několik prstenů. Fantazii se meze nekladou, jen nezapomínejte na praktičnost a pohodlné nošení, aby Vám prstýnky během dne nepřekážely.Můžete se podívat na tyto dva prsteny z bílého a žlutého zlata, které jsou jako stvořené pro vzájemné vrstvení. Pokud máte doma menší prstýnek, zkuste jej umístit na druhý kloub prstu.


Náramky

Ze všech šperků Vám nejsnazší vrstvení umožní náramky. Zajímavého efektu a kontrastu dosáhnete vrstvením kovových náramků s těmi z přírodních materiálů jako jsou dřevo nebo kámen. Klasický řetízkový náramek můžete kombinovat s pevným nebo šňůrkovým. Nebojte se experimentů, ale zároveň mějte na paměti, že méně je někdy více.


Možná si kladete otázku, co s hodinkami? Určitě jste se setkali s různými názory ohledně jejich nošení na jedné ruce společně s náramky. Někomu se tato kombinace může zdát nevkusná, ale podle nás je to čistě na individuální preferenci.


Náušnice

K vrstvení náušnic většinou potřebujete více propíchnutých dírek v ušním lalůčku. Pro ty, kteří si nechtějí nechat udělat další piercing, existují náušnice určené k nasazení na ušní boltec. Majitelky a majitelé několika dírek v uchu mají výběr pro vrstvení náušnic o poznání širší. Klasikou je kombinace výraznější a jemnější náušnice v jednom uchu.

Zlaté šperk Lillian Vassago z 14kt bílého zlata.

Oblíbené je ale také vrstvení podle délek náušnic, tedy kombinace krátkého a dlouhého tvaru. Pokud se nebojíte experimentování, můžete vyzkoušet vrstvení různých tvarů jako kroužky, hvězdy, květiny nebo půlměsíce. Vrstvení náušnic dodá outfitu osobitý styl a správným výběrem lze docílit jak elegantního, tak odvážnějšího vzhledu.
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page