top of page

Čím o Vánocích potěšit?

Vánoce nám pomalu klepou na dveře a Vy pravděpodobně přemýšlíte, čím udělat radost svým nejbližším. Ponožky pod stromečkem jsou sice klasika, ale co to letos zkusit jinak? Správně vybraným šperkem překvapíte a vykouzlíte úsměv na tváři.Proč jsou šperky dokonalým dárkem?

Šperky vyrobené z kvalitních materiálů, jako je zlato, drahokamy, diamanty a pravé perly, zůstanou krásné po mnoho let a jen tak neztratí na hodnotě. Jsou proto nejen dárkem, ale i cennou památkou – zvláště, pokud vyberete šperk s takovým motivem, který bude mít pro obdarovanou osobu hlubší význam.


Jaký šperk darovat

Každá žena, dívka i muž mají svůj osobitý styl a vkus, proto může být výběr správného šperku opravdovou výzvou. Abychom Vám hledání ulehčili a umožnili snáze objevit perfektní dárek, připravili jsme pro Vás přehledného průvodce.


Před nákupem šperku se zamyslete nad následujícím:

Typ – ocení Vaši blízcí spíše náušnice, řetízek, přívěsek, náhrdelník, náramek nebo prstýnek? Radost můžete udělat i celou sadou šperků.

Kov – preferuje budoucí majitel/ka šperku spíše zlato nebo stříbro? Pokud zlato, jakou barvu? Klasické žluté, moderní bílé nebo romantické růžové? Nakoukněte do šperkovnice obdarovávané osoby, nebo se mezi řečí nenápadně zeptejte – výběr pro Vás bude rázem snazší.

Design – chcete obdarovat někoho, kdo dává přednost elegantním a decentním šperkům, nebo preferuje spíše extravagantnější a originální kousky? Zamyslete se nad životním stylem–například sportovním a akčním typům udělá radost šperk, který bude co nejméně překážet.

Kámen – preferuje dotyčná/dotyčný celozlaté hladké šperky, nebo dává přednost doplňkům s kameny? A pokud ano, který má nejraději?


Vánoční dárek pro přítelkyni

Šperk je skvělým způsobem, jak vyjádřit, že Vám na přítelkyni záleží a vztah s ní berete vážně. Vybraným klenotem můžete společně otevřít další pomyslnou kapitolu – například začátek společného bydlení nebo manželství. Šperk by tedy měl symbolizovat to, co jím chcete říct. Pokud Vám jde o vyjádření citů, sáhněte po špercích s motivem srdce. Zásnubním prstenem zase dáte své vyvolené příslib společné buducnosti.


Vánoční dárek pro manželku

Vynechejte letos praktické dárky do domácnosti a darujte své ženě něco, co ji příjemně překvapí. Můžete se držet osvědčené klasiky a zvolit náušnice nebo náhrdelník s diamanty. Další možností je doplnit šperk, který již ve své sbírce má, nějakým dalším (například perlové náušnice k perlovému náhrdelníku). Pokud jste svoji dlouhá léta a láska mezi Vámi stále kvete, udělejte jí radost celou soupravou!


Vánoční dárek pro manžela

Pro svého muže vyberte něco exkluzivního – nemusí to být zrovna nové auto, určitě ho potěší třeba zlatý prsten nebo náramek, který dodá jeho stylu eleganci.


Vánoční dárek pro maminku

Maminky si vždycky zaslouží zvláštní pozornost.

I když nás neustále přesvědčují, že nic nepotřebují a ať si neděláme škodu, dárek od srdce je jistě potěší. Udělejte mamince radost krabičkou se zářivým šperkem! Sáhněte třeba po šperku s motivem srdíčka nebo po přívěsku s originálním gravírem.


Vánoční dárek pro babičku

Babičky jsou obvykle především praktické a samy si neudělají radost něčím, co je jen tak pro parádu. O to více je potěšíte a nejspíš i překvapíte nádherným šperkem! Pro babičky jsou ideální klasické a nadčasové elegantní perlové náhrdelníky a náušnice nebo zlaté šperky s drahokamy.


Vánoční dárek pro vnučku nebo dceru

Krom oblečení a kosmetiky můžete slečnu či mladou ženu obdarovat také krásným šperkem, se kterým zazáří nejen ve škole! Skvělou volbou jsou šperky s květinovým motivem, šňůrkové náramky se zlatým přívěskem nebo patentové náušnice. Pokud je slečna již starší, potěší ji třeba i minimalistický prstýnek nebo peckové náušnice.


Univerzální dárky pro každou ženu či dívku

Pokud s výběrem dárku stále váháte, zvolte některý z univerzálních šperků, se kterými nikdy nešlápnete vedle.

Přívěsek se znamením zvěrokruhu – stačí znát datum narození, podle kterého snadno vyberete překrásný přívěsek s hlubším významem. Přívěsky nabízíme ve třech barvách zlata a můžete k nim dokoupit i řetízek.

Přívěsek s motivem stromu života – strom života je univerzální symbol, který sluší každé ženě i dívce. Vše o jeho významu si můžete přečíst v článku Symbolika šperků: Strom života.

Perlové šperky – perly jsou nadčasovým šperkem pyšnícím se nesmírnou elegancí, neměly by proto chybět v žádné šperkovnici!

Šperky s topazem – zářivý topaz zaručeně vykouzlí úsměv na rtech, ať už jej darujete formou náušnic, přívěsků nebo prstýnků. Koupit můžete také celou sadu šperků – nikdy nevyjde z módy!

Dárkový poukaz – pokud jste si jisti, že šperk je tím správným dárkem, ale bojíte se, že byste i po přečtení našeho článku nedokázali vybrat ten pravý, bude pro Vás nejlepší volbou dárkový poukaz z našeho e-shopu.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות

דירוג של 0 מתוך 5 כוכבים
אין עדיין דירוגים

הוספת דירוג
bottom of page